browar tumski

O nas

FB

browar tumski

O nas

Browar Tumski działa w sercu płockiego Starego Miasta już od ponad dekady. 13 sierpnia 2008 roku, na Starym Rynku pod numerem 13, uwarzyliśmy dla Was pierwsze piwo.

Po trzynastu dniach na kranie pojawiła się pierwsza Pszenica. W piwnicach Browaru Tumskiego mamy trzynaście wnęk, w których podejmujemy naszych Gości. Zaklinamy „trzynastki” po naszemu i to daje wyjątkowość, którą czuć w naszym piwie. Od samego początku przyświeca nam jeden cel - dostarczyć do Waszych kufli jak najlepsze piwo, uwarzone przez profesjonalnych piwowarów przy użyciu surowców najwyższej jakości.

Jesteśmy browarem rzemieślniczym, w którym na pierwszym miejscu stawiamy naszą pasję do piwa. Cały proces produkcji możecie obserwować na własne oczy.

Warzelnia znajduje się na parterze Browaru, tuż obok bar, natomiast schodząc do zabytkowych kilkusetletnich piwnic, możecie zobaczyć fermentownie i leżakowanie. W naszej stałej ofercie znajduje się piwo jasne, pszeniczne, stout, pszeniczne miodowe, korzenne miodowe, AlPA i zawsze staramy się mieć dodatkowo piwo sezonowe. Nie ma prawdziwej uczty z kuflem piwa bez dobrego jedzenia.

Te same zasady, które przyświecają nam przy produkcji piwa stosujemy w naszej kuchni. Ma być smacznie, jak najlepszej jakości, przygotowane z zaangażowaniem i poszanowaniem produktów. Starówka, ciekawe wnętrza, przeszklony taras, własne piwo, pyszne jedzenie…. Czy można chcieć więcej??? A my to wszystko mamy i ugościmy Was z największą przyjemnością 😊