browar tumski

Nasze piwo

browar tumski

Nasze piwo

Piwo warzymy dla Was od sierpnia 2008 roku, kiedy to na nasze krany jako pierwsze trafiło Pszeniczne. Od tamtej pory działamy nieprzerwanie w samym sercu Płocka, przy Starym Rynku nr 13. Tylko dzięki zaufaniu stałych bywalców i zadowoleniu z jakości serwowanego piwa możemy kontynuować naszą pasję, jaką stało się dla nas piwowarstwo. Naszego piwa nie poddajemy procesom pasteryzacji ani filtracji, dzięki czemu jest bogate w witaminy i mikroelementy pochodzące z najwyższej jakości słodów, chmielu i drożdży pozyskiwanych jedynie od zaufanych dostawców. Cały proces produkcji przebiega na Waszych oczach – warzelnia zlokalizowana jest na sali głównej, a tanki fermentacyjne i leżakowe możecie obserwować przez przeszklone drzwi znajdujące się na dole w zabytkowych, 350-letnich piwnicach. Nasze piwo rozlewamy do Waszych kufli wprost z tanków leżakowych, dzięki czemu zachowuje ono najwyższą jakość. Gwarantujemy, że zamawiając piwo w Browarze Tumskim zawsze otrzymacie świeże i smaczne piwo, które do momentu wyszynku przechowujemy w idealnych dla niego warunkach.

Obecnie produkujemy jedynie piwa górnej fermentacji, w przeciwieństwie do najczęściej spotykanego w każdym sklepie „jasnego pełnego”. Charakteryzują się one bogatszymi doznaniami smakowymi niż piwa dolnej fermentacji. Jeśli chcesz cieszyć się naszymi trunkami w domowym zaciszu – żaden problem! Każde z naszych piw dostępne jest także w butelkach na wynos.

Pils

Nasz Pils to piwo dolnej fermentacji, bogate w słodowe i chmielowe smaki i aromaty. Goryczka wyraźna, acz nie narzucająca się. Warzone jedynie z najlepszej jakości polskich słodów jęczmiennych, przy użyciu szlachetnych odmian chmielu.

Pszeniczne

Klasyczny Hefeweizen wywodzący się z Bawarii. Specjalny, dedykowany szczep drożdży nadaje mu słodkawy, lekko bananowy aromat. Dobrze nagazowane, bardzo orzeźwiające i o niskiej goryczce.

Stout

Ciemne piwo o wyspiarskim rodowodzie. Pod lekka palonością skrywa nuty czekoladowo-kawowe.
Laureat I miejsca na największym polskim Konkursie Piw Rzemieślniczych w 2015 roku.

Pszeniczne Miodowe

Nasz hit – owocowość piwa pszenicznego wzbogacona słodyczą naturalnego miodu pochodzącego z mazowieckich pasiek.

Korzenne miodowe

Ciemne piwo łączące słodycz miodu wraz z czekoladowo-kawowym charakterem naszego Stouta. Okraszone mieszanką przypraw (imbir, goździki, skórka gorzkiej pomarańczy).

AIPA ( American India Pale Ale)

Mocno goryczkowe, aromatyczne piwo łączące w sobie najlepsze cechy amerykańskich odmian chmielu. Pełne nut cytrusowych i tropikalnych owoców. Ulubione piwo naszego piwowara!

Piwo sezonowe

Nasi Piwowarzy przedstawiają najciekawsze piwne style z całego Świata. Piwa warzone sezonowo, dopasowane do aktualnie panującej pory roku. O aktualnie dostępny styl prosimy pytać obsługę.

Wszystkie nasze piwa dostępne są również na wynos – w butelkach 0,5l.

Czteropak w super cenie